Kurs Ajurwedy – nasze przemyślenia

Ostatnio razem z Moniką miałyśmy przyjemność wziąć udział w kursie Ajurwedy prowadzonym przez konsultanta Macieja Obiegłego, a zorganizowanym przez Pomorskie Towarzystwo Psychotroniczne. Większość z nas słyszała coś o niej, ale tak naprawdę to do końca nie wiemy co to jest. Do mnie najbardziej przemawia sformułowanie, jakie usłyszałam na kursie, że Ajurweda to instrukcja obsługi człowieka.

Medycyna holistyczna, jaką jest Ajurweda, traktuje nas jako całość. My to nie tylko nasze ciało, ale też nasze myśli i emocje, to również nasze życie duchowe. Te wszystkie czynniki wpływają na nasze zdrowie oraz na nasze samopoczucie. Kiedy trwa harmonia to jest dobrze, jednak gdy któryś z aspektów naszego życia zaczyna szwankować, wówczas zaczynają się choroby.

Wiedza ajuwerdyjska pozwala na określenie, co spowodowało zakłócenie tej równowagi i jak ją najprościej przywrócić. Proste, logiczne, mądre i piękne. A w dodatku ponadczasowe, bo ta najstarsza na świecie tradycja lecznicza liczy sobie już około 5 tysięcy lat. Pierwszym ważnym odkryciem, kiedy poznajemy Ajurwedę, jest odkrycie tego, kim jesteśmy, jacy jesteśmy, jaki jest nasz unikalny typ?
A następnie zrozumienie i akceptacja. Zapraszamy wszystkich do uczestnictwa w takim kursie, który pomaga nam odkryć samego siebie.

Basia

kurs

 

Posted in Kursy i warsztaty.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wpisz poprawną cyfrę, aby zatwierdzić komentarz *