sposoby na zdrową cerę

Zapraszamy do wypróbowania prostych przepisów, które pomogą zachować naturalnie piękną cerę. Większość z produktów mamy na co dzień w domu, a wykonanie z nich gotowej maseczki nie zajmie dłużej niż kilka minut.

lemon-906141_640

• Dwie łyżeczki mąki wymieszaj z łyżeczką naturalnego jogurtu i powstałą pastę nałóż na twarz. Pozostaw na 10-15 minut dopóki nie wyschnie. Umyj twarz świeżą wodą. Twoja skóra będzie miękka i gładka.

• Jedna łyżeczka miodu, jedna łyżeczka soku z cytryny oraz jedna łyżeczka nasion gorczycy w proszku. Powstałą miksturę nałóż na twarz oraz pozostaw na 10 minut, zmyj letnią wodą. Taki zabieg wydobędzie naturalny blask Twojej cery.

• Wysusz skórkę z pomarańczy i rozetrzyj ją w moździerzu, dodaj troszeczkę wody lub mleka aby uzyskać pastę. Posmaruj pastą twarz i pozostaw ją na około pół godziny. Zmyj dokładnie letnią wodą. Cera będzie piękna, a także promienista.

• Rozetrzyj w moździerzu garść płatków owsianych, dodaj łyżeczkę proszku z migdałów i troszeczkę mleka, aby uzyskać konsystencję pasty. Regularne stosowanie tej maseczki na zmarszczki (przynajmniej dwa razy w tygodniu) pozwala je spłycić, a z czasem nawet całkowicie się ich pozbyć.

• Rozgnieć dojrzałą papaję i posmaruj nią twarz, pozostaw na 10 minut. Zmyj wodą – cera będzie wyglądać na wypoczętą i świeżą.

• Rozgnieć dojrzałego banana, dodaj łyżeczkę miodu i sok z cytryny w takiej ilości, aby uzyskać pastę wygodną do nałożenia na twarz. Po zaaplikowaniu sobie takiej maseczki, włącz relaksacyjną muzykę, następnie odpoczywaj przez 15 minut. Regularne stosowanie takiego rytuału przez długi czas uchroni Cię przed oznakami starzenia.

• Łyżeczkę miodu wymieszaj z białkiem z kurzego jaja, powstałą maseczkę nałóż na 20 minut na twarz a potem zmyj ciepłą wodą, cera będzie wyglądała na wypoczętą i świetlistą.

• Przed wielkim wyjściem polecamy troszeczkę dłuższy rytuał: przygotuj maseczkę z kilku migdałów roztartych w moździerzu na proszek, dodaj łyżeczkę miodu i łyżeczkę naturalnego jogurtu. Przygotowaną pastę nałóż na 10-15 minut na twarz, a następnie po zmyciu ciepłą wodą połóż na buzię na pół godziny gorący ręcznik – i zrelaksuj się… Efekt murowany.

• Jedną łyżeczkę proszku z migdałów wymieszaj z roztartymi liści mięty (można dodać troszeczkę ciepłej wody aby otrzymać odpowiednią konsystencję). Zaaplikuj na twarz i pozostaw do wyschnięcia. Zmyj ciepłą wodą. Buzia uzyska piękny koloryt i naturalny zdrowy wygląd.

• Dobrym sposobem na uzyskanie podobnego efektu jest maseczka z 3 łyżeczek soku pomidorowego wymieszanego z łyżeczką miodu lub maseczka z jednej łyżeczki soku z cytryny wymieszanej z łyżeczką miodu.

Ponadto w pozbyciu się zmarszczek bardzo pomoże regularne picie odpowiedniej ilości dobrej jakościowo wody. Woda w naturalny sposób oczyszcza i usuwa zbędne produkty z naszego organizmu, nawilża skórę oraz pozwala na utrzymanie młodego wyglądu. Jedz także owoce i warzywa, zwłaszcza zielonolistne, które są bogate w antyoksydanty, usuwają wolne rodniki, pozwalając zachować zdrowie.

Polecamy także naturalne kosmetyki do twarzy i ciała, które świetnie uzupełnią codzienną pielęgnację.